Adres Ostim Mah. 1234 (eski57) Sok. No:93 Yenimahalle/Ankara
Telefon +90 532 151 06 93

Taşıyıcı Makara

Taşıyıcı makara cer dişlisi ile istikamet tekeri arasında paletin taşınmasında görev yapan elemandır. Aynı zamanda palete kılavuzlukta yapar. Palet üzerinde düzgün bir şekilde şasiden çıkmadan taşınması esas görevi olan taşıyıcı makaralar yapısında mil kelepçe ile bir mesnete sabitleniyor. Palet şasisi ile tespit edilen bu mesnet dışında palet taşıyıcı makaraları da istikamet tekeri ve cer dişlisi ile hizalanması gereklidir. Taşıyıcı makara parçaları arasında şunlar bulunur:

* Gövde ve mil

* Taşıyıcı ve burç

* Burç ve çit dudak keçe

* O- ring ve tapa

* Kapak ve pul

Taşıyıcı Makara Özellikleri

Taşıyıcı makara üretim aşamasında makaraların kovan sırtı aşıntı ömrü bakla ömrü ile uyumludur. Kovan sırtının ve flanşların revizyona uygun olması önemlidir. Pek çok iç parçası yeniden kullanılabilen bu makaraların ömrü boyunca yağlama ve bakıma ihtiyaç duymayacak şekilde imal edilmektedir. Küçük taşıyıcı makara çeşitleri dökme demirden tek bir parça olarak üretilmektedir. Bunlar revizyon edilmez. Orta ve büyük boyutlu makinelerde ise makara gövdesinde yer alan kovanlar bulunur. Ömrü boyunca yağlanma gerektirmeyen bu makaraların yatakları ve milleri ağır yük taşıyabilecek şekilde tasarlanır. Aşıntı, fiziki, makaraların şantiye bağlantı cıvatalarını ve yağ kaçağı kontrolleri yapılaması gereken taşıyıcı makara modelleri farklı fiyat aralıklarında sunulmaktadır.

Taşıyıcı Arızaları ve Onarımları

Taşıyıcı makara parçalarında farklı nedenlerden dolayı arızalar oluşabilir. Oluşan arızalar arasında sırt aşıntısı, flanş kenarlarında düzensiz aşıntı, merkezden kaçık sırt aşıntısı, sırtta set oluşması yer alır. Bu sorunlara karşılık taşıyıcı makara onarım çalışmalarında servis limitine ulaşıldığında makara kovanları değiştirilir. Ya da revizyon edilebilir. Kontrol edilebilen hızlandırıcı etkenlerin ortadan kaldırılması da onarım sağlayabilecek çalışmalar arasında yer alır. Ortadan kaldırılamıyor ise azaltılması da işinizi yarayabilir. Dengeleme için makaraların yeri değiştirilebilir. Kullanım alanına göre farklı fiyat aralıklarında sunulabilir. Kullanım alanları için çok önemli parçalar olan taşıyıcı makara sistemi makinelerin palet üzerinden daha rahat bir şekilde ilerlemesine imkan verir. Kendi içerisinde farklı parçalardan oluşur. Bu tür parçaların üretimlerinde kaliteli ve garantili ürün seçimi çok önemlidir. Bu şekilde uzun ömürlü ve verimli kullanımlar elde edilebilir.

En Son Bloglar
Paletli Yürüyüş Sistemi

Paletli Yürüyüş Sistemi

Paletli yürüyüş sistemi kendini yolu üzerinde taşıyan makinelerdir. İtme, riperleme, sökme, kazı gibi çalışmalarda yetersiz kalan lastik tekerli makineler yerine bu sistemler tercih edilmektedir.

İş Makinası Palet Üretimi

İş Makinası Palet Üretimi

İş makinası palet üretimi kullanıldığı iş makinelerine göre değişiklik gösterebilir. Malzemelerine metal ve kauçuk olmak üzere iki kısımda seçenekler bulunur. Metal palet üretimi en çok kullanılan çeşittir. Çoğunlukla çelikten üretilmektedir. Sert ze

Dünyanın En Büyük İş Makineleri

Dünyanın En Büyük İş Makineleri

Dünyanın en büyük iş makineleri şimdiye dek üretilen en büyük iş makineleri arasında sayılabilir. Çalışma mekanizmaları, işlevleri ve tasarımları ile kullanım alanlarında sağladıkları avantajlar dışında pek çok hayranları da bulunur.

Oflaz Palet ile çalışmak ister misiniz?

Oflaz Palet Kurulduğu günden bugüne kadar iş hacmini devamlı genişleterek müşterilerine en iyi hizmeti sağlamıştır.